Романівська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

Новини / Повідомлення

Дата: від до Скинути

Трудова книжка втрачена: як підтвердити стаж роботи

Трудова книжка втрачена: як підтвердити стаж роботи

Якщо трудова книжка втрачена або в ній відсутні записи про трудову діяльність, підтвердити, що людина справді працювала можна іншими способами. Як це зробити – розповідають юристи системи безоплатної правничої допомоги. Якщо є письмові докази трудової діяльності Підтвердити стаж можуть допомогти такі документи: ● довідки підприємства; ● виписки з наказів; ● особові рахунки та відомості на видачу зарплати; ● посвідчення та характеристики з місця роботи; ● трудові договори та угоди з відмітками про їх виконання; ● інші документи, що містять відомості про періоди роботи. За ними потрібно звертатися за місцем роботи, служби, навчання, до архівних установ. Як доказ стажу можуть прийматися також членські квитки профспілок. Цими квитками підтверджуються ті періоди роботи, за які є позначки про сплату членських внесків. Письмових доказів немає, але є свідки Стаж роботи у такому випадку встановлюється на підставі показань двох і більше свідків, які знали заявника щодо спільної з ним роботи на одному підприємстві, установі, організації. Свідчення приймаються при неможливості отримання документального підтвердження стажу у зв’язку з: ● військовими діями, аваріями, катастрофами; ● стихійними лихами та іншими надзвичайними ситуаціями; ● ліквідацією підприємства, установи, організації; ● відсутністю архівних даних з інших причин. Щоб підтвердити стаж на підставі показань свідків, потрібно звертатися до Пенсійного фонду (постанова КМУ «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній»).

12:10 16.08.2024

Укрпошта доставляє ліки та медичні вироби за програмою  «Доступні ліки»

Укрпошта доставляє ліки та медичні вироби за програмою «Доступні ліки»

Укрпошта уклала договір з Національною службою здоров’я України за програмою реімбурсації на безоплатну доставку медпрепаратів за такими напрямами: серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання; цукровий діабет 2-го типу; хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів; медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові; нецукровий діабет; розлади психіки та поведінки; епілепсія; хвороба Паркінсона. Як і в звичайній аптеці із договором з НСЗУ, препарати можна отримати безоплатно або з доплатою за електронним рецептом. Важливо! Наркотичні препарати та інсуліни не підлягають замовленню та доставці через Укрпошту! Скористатися послугою “Укрпошта.Аптека” можуть всі жителі України, зокрема на прифронтових територіях, де доступ до ліків ускладнений. Як замовити ліки? Переконайтеся, що ви маєте дійсний електронний рецепт. Якщо він виписаний понад 30 днів тому, зв’яжіться зі своїм лікарем для отримання повторного рецепта. Зателефонуйте до контакт-центру Укрпошти за номером 0 800 300 545 та слідуйте підказкам у голосовому меню для зв’язку з фахівцем. Назвіть оператору номер електронного рецепту (16 цифр) та додатково 4 цифри коду його погашення, виберіть препарат із запропонованих. Оформіть замовлення: назвіть контактні дані та адресу доставки. Далі сформоване замовлення буде надіслано клієнту до найближчого відділення за послугою “Укрпошта Експрес”. Щойно посилка буде готова до видачі, замовник отримує смс- повідомлення. Щоб перевірити, чи правильно укомплектовано замовлення, можна оглянути посилку під час отримання. Терміни доставки — до трьох днів між обласними центрами (без урахування дня відправлення). Доставка ліків за програмою “Доступні ліки” є безоплатною. Нині програма включає 532 найменування ліків та медичних виробів. Детальніше про всі напрями програми за посиланням: https://cutt.ly/DehIKf23 Окрім препаратів за програмою “Доступні ліки”, можна також замовити будь-які інші рецептурні і безрецептурні лікарські засоби, які Укрпошта доставить до найближчого відділення.

08:45 15.08.2024

До уваги молоді, випускників та тих, хто ще не визначився з майбутнім навчанням!

До уваги молоді, випускників та тих, хто ще не визначився з майбутнім навчанням!

Сьогодні наша країна потребує сильних і розумних командирів, які готові захищати рідну землю. Кожен молодий українець і українка можуть зробити вагомий внесок у зміцнення Збройних Сил України, вступивши до військових навчальних закладів. Ось деякі з них і спеціальності, які вони пропонують: Харківський Національний університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба: Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба - військові льотчики; - пілоти бойових вертольотів; - військові штурмани; - командири підрозділів ППО; - фахівці з експлуатації та ремонту автоматизованих систем управління військами; - фахівці з радіоелектронних комплексів; - інженери-авіатори та військові енергетики. Львівська Національна академія сухопутних військ ім. П. Сагайдачного: Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного - командири механізованих, танкових підрозділів; - командири артилерійських і інженерних підрозділів; - фахівці з ракетних комплексів та артилерійської розвідки; - військові культурологи та диригенти. Одеська Військова академія: Військова академія м.Одеса - командири підрозділів десантно-штурмових військ, морської піхоти, військової розвідки; - фахівці з продовольчого та речового забезпечення, транспортної логістики; - фахівці з ремонту ракетно-артилерійського озброєння та збереження боєприпасів. Київський Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут: Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут - командири підрозділів військ зв’язку; - фахівці з кібербезпеки та захисту інформації; - спеціалісти з автоматизованих систем управління військами. Житомирський Військовий інститут ім. С. П. Корольова: Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова - фахівці з радіоелектронної боротьби та розвідки; - спеціалісти з космічної розвідки, роботизованих систем; - фахівці з захисту інформації. Київський Військовий інститут національного університету ім. Т. Шевченка: Військовий інститут КНУ імені Тараса Шевченка - військові журналісти, психологи, перекладачі; - фахівці з інформаційно-пропагандистського забезпечення; - військові юристи та фінансисти. Харківський Військовий інститут танкових військ НТУ “Політехнічний інститут”: Військовий інститут танкових військ НТУ "ХПІ" - фахівці з експлуатації та ремонту бронетанкової техніки; - командири танкових підрозділів; - спеціалісти з радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Одеський Інститут Військово-Морських Сил Національного університету “Морська академія”: Інститут Військово-Морських Сил НУ "ОМА" - фахівці з кораблеводіння, експлуатації суднових енергетичних установок; - спеціалісти з пошуково-рятувальних робіт на морі; - фахівці з морально-психологічного забезпечення на кораблях. Щоб обрати найкращу спеціальність і якнайшвидше оформити документи звертайся до восьмого відділу Житомирського РТЦК та СП за адресою, смт Романів, вул. Костельна, 47 тел: +380 4146 23337. Приєднуйтесь до найкращих !!!

08:44 15.08.2024

Правила, що рятують життя: як не стати жертвою чадного газу

Правила, що рятують життя: як не стати жертвою чадного газу

З початку року в Україні зареєстровано понад 160 випадків отруєння чадним газом, з яких 40 - летальні. Ці інциденти трапляються навіть влітку, хоч і споживання газу у цей період зменшується. Споживачі піддаються ризику, саме тому, що багато хто не знає, або забуває основні правила користування газовими приладами. Оскільки чадний газ не має ні кольору, ні смаку він особливо небезпечний для життя та здоров’я людини. Тож, газовики нагадують, що варто робити, щоб уникнути отруєння чадним газом:  під час користування газовими приладами встановлюйте вікно на провітрювання;  у жодному разі не використовуйте опалювальні прилади   за відсутності тяги в димарі;  під час установки газової колонки чи котла передбачте окремий димар для відведення продуктів горіння;  не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга. Стежте за кольором полум’я на пальниках: він має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я — це ознака неповного згоряння газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник;  не користуйтеся газовими приладами не за призначенням, наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення;  експлуатуйте тільки справні газові прилади;  встановіть прилад для визначення концентрації чадного газу; Сьогодні блакитне паливо є важливим енергоресурсом, втім газ не пробачає недбалості. Саме дотримання простих правил здатне врятувати життя та зберегти ваше майно. Тож, якщо ви почули запах газу, необхідно якнайшвидше: - закрити кран на газопроводі перед газовими приладами; - провітрити приміщення; - не запалювати відкритого вогню, не палити; - не вмикати і не вимикати електроприлади і електроосвітлення; - викликати аварійну газову службу за телефоном 104. Пам’ятайте, що найменше порушення правил безпечного користування газовими приладами може стати причиною удушення, отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків та людських втрат. Газовики закликають до свідомого та відповідального користування газоспоживаючим обладнанням.

11:44 08.08.2024

ПОМІЧАЙ МІНИ!

ПОМІЧАЙ МІНИ!

Внаслідок війни майже третина України замінована або забруднена рештками техніки та зброї. Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації

11:39 08.08.2024

Про інформування

Про інформування

Завдяки підтримці Програми USAID АГРО суб’єкти господарювання усіх форм власності  та громади зможуть ознайомитися  з Каталогом підтримки та додаткових можливостей для агросектору, який доступний за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1bbPsekEmHUI5gBDDPkM-2mnE_wLSog_M/view

11:37 08.08.2024

Якими вакцинами можна щеплювати дітей та дорослих з РАС?

Якими вакцинами можна щеплювати дітей та дорослих з РАС?

Розлад аутистичного спектру не є протипоказом до введення жодної вакцини. Тож особи з РАС можуть і мають бути вакциновані згідно з Національним календарем щеплень. Також їм варто отримати й додаткові щеплення, оскільки лікування та госпіталізація є для них серйозним викликом. Щоб вакцинуватися або проконсультуватися з питань вакцинації, зверніться до свого сімейного лікаря.  Дізнавайтесь більше про вакцинокеровані інфекції за посиланням: https://vaccine.org.ua/  Календар щеплень для дорослих та дітей: https://vaccine.org.ua/vakczynacziya- v-ukrayini/vaccinationua-calendar/  #чесно_про_вакцинацію  @vaccinaton.coalition @moz.ukr @phc.org.ua _________ В межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

12:25 05.08.2024

Тільки два способи передачі показів лічильника газу, до якого числа треба  встигнути?

Тільки два способи передачі показів лічильника газу, до якого числа треба встигнути?

Систематично та регулярно варто навідуватися до приладів обліку газу. Адже фіксація та передача актуальних показів лічильника газу є запорукою відповідності нарахувань за спожиту послугу. Усім споживачам, котрі використовують «блакитне паливо», необхідно щомісяця з 1 по 5 число передати показання лічильника газу до газорозподільної компанії. У Житомирській області – це Житомирська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України». Покази лічильника газу можна передати оператору газорозподільних мереж у кілька способів: - Через особистий кабінет https://my.grmu.com.ua/, натиснувши кнопку «Внести показання». - За допомогою кол-центру: 066-300-2-888 (Vodafone), 098-300-2-888 (Kyivstar), 093-300-2-888 (Lifecell); Проінформувати щодо обсягів спожитого газу необхідно впродовж перших п’яти днів щомісяця. Разом з цим, не рідше, ніж раз на півроку, фахівці підприємства знімають контрольні показники лічильників. Така процедура важлива для клієнтів компанії, адже зняття фактичних показань забезпечує достовірність обліку газу. Терміни передачі та контрольного зняття показів встановлені Національним регулятором та чітко зафіксовані у «Кодексі газорозподільних систем» Газовики також нагадують: споживачам, які тимчасово не користуються газом, необхідно продублювати попередньо передані показання. Варто зауважити, що своєчасна передача показань лічильника дає змогу зафіксувати реальні обсяги спожитого газу, сформувати коректні платіжки та сплачувати лише за використаний енергоресурс.

12:45 01.08.2024

Освітній проект "Підготовка експертів з оцінки ґрунтів та відновлення територій, пошкоджених внаслідок бойових дій"

Освітній проект "Підготовка експертів з оцінки ґрунтів та відновлення територій, пошкоджених внаслідок бойових дій"

Сумський національний аграрний університет (Україна)  у співпраці з Королівським аграрним університетом (Британія) та за підтримки Громадської Спілки "Ініціатива Жива Земля". ГО GreenUkraine.ch та Бернського університету прикладних наук (Швейцарія) реалізується освітній проект "Підготовка експертів з оцінки ґрунтів та відновлення територій, пошкоджених внаслідок бойових дій".

17:07 30.07.2024

Мінекономіки запустило онлайн платформу «Пульс» для збору відгуків від бізнесу про взаємодію з державою

Мінекономіки запустило онлайн платформу «Пульс» для збору відгуків від бізнесу про взаємодію з державою

Шановні колеги! Мінекономіки запустило онлайн платформу «Пульс» для збору відгуків від бізнесу про взаємодію з державою. Мета - створити єдиний цифровий інструмент для прозорих відносин між державою та бізнесом. Тепер кожен підприємець може поставити оцінку послугам, які надає держава.   Як це працюватиме? Якщо ви не задоволені якістю послуг, або навпаки — задоволені, залишайте свій відгук на «Пульсі». Заявку візьмуть у роботу, щоб виправити проблему, а підприємець отримає відповідь щодо свого запиту в онлайн-кабінеті. Відгук від бізнесу відцифровується. На його основі буде сформовано так званий Entrepreneur Satisfaction Score (Індекс задоволеності підприємців). Закликаємо представників громад поінформувати місцевий бізнес про запуск платформи та можливість скористуватись нею для покращення надання державних послуг бізнесу. Детальніше тут BIT.LY/4DLSCQ5

16:28 30.07.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь