До уваги багатодітних родин!

Дата: 16.04.2024 16:23

Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До уваги багатодітних сімей!

Відповідно до Указу Президента України від 29.06.2001 №476/2001 «Про почесні звання України» жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, присвоюється почесне звання «Мати-героїня».

Почесні звання України є державними нагородами України, що присвоюються указом Президента України за особисті заслуги перед Українською державою.

Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні державні адміністрації.

Органи, яким надано право вносити подання про присвоєння почесних звань, надсилають на ім’я Президента України зазначене подання і нагородний лист установленого зразка.

До подання і нагородного листа особи, яку представляють до присвоєння почесного звання «Мати-героїня» додаються:

– копія паспорта громадянина України,

– копія паспортного документа іноземця та документа, що підтверджує місце перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України на законних підставах;

– копії свідоцтв про народження дітей;

– копії документів про освіту жінки та дітей;
– характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо);

– виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ;

– довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років;

– за наявності та за бажанням матері — копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.

- автобіографія жінки (освіта, які навчальні заклади закінчила, коли, спеціальність за дипломом);

- характеристика самої жінки (вказати, як характеризується у робочому колективі, якою громадською діяльністю займалися чи займаються, особисті досягнення, успіхи);

- характеристики всіх дітей (з місця навчання; роботи; освіта, які навчальні заклади закінчила; коли; спеціальність за дипломом), якщо дорослі діти не навчаються та не працюють надається довідка з центру зайнятості;

- місце проживання або місце перебування кожної дитини із зазначенням адреси житла;

- відповідальною службою подається запит до служби у справах дітей про перебування на обліку сім’ї;

- конкретні заслуги матері у вихованні дітей, а також у відповідних випадках – причини, обставини та дати смерті дітей.

Документи приймаються та розглядаються сектором соціального захисту населення селищної ради протягом місяця з дня надходження заяви жінки, яка претендує на присвоєння почесного звання «Мати – героїня».

Додатково: деякі довідки мають термін придатності - 1 місяць.