З Днем української писемності та мови

Дата: 27.10.2023 12:24

27 жовтня відзначатиметься День української писемності та мови! |  Національний університет «Одеська політехніка»

Цьогоріч саме 27 жовтня український народ вперше відзначає День української писемності та мови. Дата була перенесена з 9 листопада відповідно Указу Президента України  Володимира Зеленського №455/2023 від 28.07.2023 року

Щиро вітаємо всіх з Днем української писемності та мови! Мовознавець Іван Огієнко наголошував: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб».  Тож любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже вона, як і Україна, - у нашому серці, і починається з кожного з нас.

Українська мова і писемність допомагала нам століттями берегти свою самобутність, передавати знання, пам’ятати про те, ким ми є. Ми пишаємося українською мовою, давньою і водночас сучасною, мелодійною та рішучою, мовою мистецтва і науки. Мовою правди і мудрості.

Ми горді нашою тисячолітньою традицією писемності, що сягає часів Київської Русі. Ми згадуємо творців нашого художнього слова: Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стуса і багатьох інших. Ми згадуємо тисячі тих, хто щодня захищав та захищає право українців бути собою.

В умовах сьогодення ми маємо, як ніколи, відновлювати і розвивати свою рідну мову - ознаку українства. Тож говорімо, читаймо, думаймо і творімо українською! Навчаймо рідної мови наших дітей!  Робімо українську мову модною і популярною! Хай рідне слово буде для всіх нас дороговказом!

Зі святом, дорогі українці! ПЕРЕМОЖЕМО!