ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ РОМАНОВА

Дата: 11.01.2023 14:51

ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ РОМАНОВА

До Романівської селищної ради збільшилась кількість нарікань від громадян щодо постійних незручностей які виникають при проходженні тротуарами, пішохідними доріжками, узбіччями вулиць а також при проїзді дорогами біля значної кількості присадибних ділянок у населеному пункті, у зв’язку з тим, що руху пішоходів та водіїв автотранспорту подекуди перешкоджають гілля дерев та кущів, які ростуть на присадибних ділянках.

Із цими ж проблемами постійно стикаються також комунальні служби селища, оскільки нависле гілля ускладнює санітарне очищення територій (прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя), проїзд спеціалізованої техніки для розчищення снігу, посипки піщано-соляною сумішшю, обслуговування елементів вуличного освітлення, тощо.

У відповідності до Правил благоустрою території Романівської селищної ради, затверджених рішенням сесії селищної ради №294-8/21 від 27.04.2021 року, вулично-дорожня мережа із її елементами відноситься до об’єктів благоустрою населеного пункту загального користування та є комунальною власністю.

Згідно вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та вказаних вище Правил благоустрою території селищної ради, громадяни у сфері благоустрою зобов’язані:

- утримувати в належному стані власні або на правах користування будинки, будівлі та споруди, присадибні ділянки та прилеглі території, у тому числі якщо в зазначених будинках тривалий час ніхто не проживає;

- дотримуватися Правил благоустрою на території територіальної громади;

- не порушувати права і законні інтереси інших громадян та суб’єктів благоустрою територіальної громади.

Цим же законодавчим актом та Правилами благоустрою передбачено, що благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території проводиться її власником або користувачем цієї ділянки за власний рахунок.

Крім того, відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006 року та Правил благоустрою території Романівської селищної ради, відповідальними за утримання зелених насаджень і належний догляд за ними на приватних садибах і прилеглих ділянках є їх власники або користувачі.

Із урахуванням наведених вище обставин та вимог законодавства, Романівська селищна рада наполегливо рекомендує власникам та користувачам приватних присадибних ділянок самостійно невідкладно провести санітарну обрізку гілок дерев, які нависають над територіями загального користування населеного пункту у місцях проходів та проїздів.

У разі ігнорування громадянами даних рекомендацій та невжиття заходів щодо усунення порушень вимог законодавства з питань благоустрою населених пунктів, селищною радою власними силами буде проведена така розчистка належних Вам зазначених вище зелених насаджень.

Водночас, зазначаємо, що невдоволення громадян щодо якості, висоти та кількості проведеної розчистки дерев власними силами селищної ради, братись до уваги не будуть.