Інформація для аграріїв
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АГРАРІЇВ
Романівська селищна рада інформує, що з 15 серпня 2022 року запрацювала онлайн-платформа Державний аграрний реєстр (ДАР) для аграріїв.
Державний аграрний реєстр – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.
Лише зареєстровані в ДАР виробники аграрного сектору зможуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн.
Зареєструватися в Державному аграрному реєстрі можуть виробники агропродукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності, для цього потрібний лише електронний підпис.
Реєстрація та користування Державним аграрним реєстром – безкоштовні.
Верифікація агровиробника в Державному аграрному реєстрі відбувається за допомогою BankID або кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У разі його відсутності вам допоможе оператор під час реєстрації.
Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна за посиланням: www.ar.gov.ua.
Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео: https://www.ar.gov.ua/using/.
16 серпня 2022 року затверджена постанова Кабінету Міністрів України № 918 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» (далі Порядок).
Відповідно до Порядку отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі — отримувачі).
Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.
Бюджетні кошти виділяються для надання підтримки за такими напрямами:
- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
- спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) ycix напрямів продуктивності.
Отримувач може скористатися одноразово одним із визначених у цьому пункті напрямів.
Бюджетні кошти надаються отримувачам:
- бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності — у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;
- спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) ycix напрямів продуктивності надасться на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, — у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.
Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року.
Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру
— 15 листопада поточного року.