До уваги аграріїв Романівської громади

Дата: 31.03.2022 14:47

Кабінет Міністрів України постановою від 12 березня 2022 №  274 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України  від 24 січня 2020№ 28 та від 14 липня 2021№ 723» офіційно затвердив механізм кредитування аграріїв для допомоги у проходженні посівної кампанії  !

«Міністерство аграрної політики просить активно звертатися до банків для отримання кредитів. Перед державними банками поставлене завдання – кредитувати аграріїв за цією програмою. Якщо підприємство задовольняє умови програми, відмов бути не повинно.

Умови програми:

Право на участь у програмі мають с/г підприємства (більше 75% виручки від реалізації с/г продукції) з оборотом до 20 млн. євро. Вони можуть отримати не більше 100 млн. грн. під ринковий відсоток або не більше 50 млн. грн. під 0 (нуль) відсотків.

Кредит надається на 6 місяців. Отримати його можна буде до 31 травня включно.

Заставою може бути майно, яке прийме банк, або зерно на сертифікованому елеваторі. Зерно приймається з коефіцієнтом 2,5. Це означає, що для отримання кредиту в розмірі 10 млн. грн, потрібно надати під заставу зерно, вартістю 25 млн. грн.

Під такі кредити держава дає банку державну портфельну гарантію у вигляді 80% від суми кредиту.

Перелік банків, до яких можна звертатись:

ОЩАДБАНК, ПРИВАТБАНК, УКРГАЗБАНК,

ТАСКОМБАНК, УКРЕКСІМБАНК, ОТП,

МТБ, ВОСТОК, АЛЬЯНС, КІБ,

АСВІО, ПІРЕУС, ЛЬВІВ,

КРЕДІТВЕСТ, КРЕДІАГРІКОЛЬ, КРЕДОБАНК.

!   Перелік банків буде розширюватись   !

!   Зверніть увагу  !

Банки надаватимуть кредити лише під зерно та майно, що знаходяться на контрольованій території. Причому, яка територія є контрольованою, вирішуватиме банк самостійно.

!  Обіг компанії, для визначення може чи ні вона брати участь у програмі, враховуватиметься за 2021 рік.