Про роботу Романівського кооперативного ринку за 2021 рік

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

РІШЕННЯ №

від 24.02.2022 року                                                                      смт. Романів

Про роботу Романівського

кооперативного ринку за 2021 рік

Заслухавши інформацію директора Романівського кооперативного ринку Хомяк С.Є. про роботу Романівського кооперативного ринку за 2021 рік, керуючись ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет селищної ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію директора Романівського кооперативного ринку Хом’як С.Є. про роботу Романівського кооперативного ринку за 2021 рік, прийняти до відома.
  2. Рекомендувати директору Романівського кооперативного ринку Хом’як С.Є постійно працювати над розширенням асортименту товарів, впровадженням прогресивних  методів продажу товарів відповідно санітарних норм, забезпечення умов для реалізації швидкопсуючих продуктів, встановлення контрольно – вимірювальних приладів,  забезпечення вимог законодавства щодо захисту  прав споживачів та неухильно дотримуватись встановлених законодавством  карантинних  обмежень.

Селищний голова                                                   Володимир САВЧЕНКО

до рішення засідання виконавчого комітету селищної ради від 24.02.2022 №____

про роботу підприємства Романівський кооперативний ринок за 2021 рік

На Романівському кооперативному ринку з продажу продовольчих і непродовольчих товарів нараховується 550 торгових місць, в т.ч. для продажу сільськогосподарських продуктів – 159, продовольчих товарів – 78, непродовольчих товарів – 313

На ринку функціонує 3 спеціалізовані павільйони:

• з продажу м’яса і м’ясопродуктів -48 торгових місць;
  • з продажу продовольчих товарів - 45 торгових місць;
  • з продажу молока та молочних продуктів – 26 торгових місць.

На свою роботу ринком отримано експлуатаційний дозвіл в управлінні ветеринарної медицини 11.05.2010 року.

Відповідно до «Програми розвитку ринку» розроблена і затверджена відповідними службами схема планування ринку та зонування ринку на продовольчу і непродовольчу  зони.

Ринок працює 2 рази на тиждень: четвер і неділю.

Для послуг продавців є в достатній кількості санітарний одяг, а також ваговимірювальна техніка. Придбано 12 електронних ваг.

Проведено ремонтні роботи у продовольчому та м’ясному павільйонах: замінено покрівлю, в приміщеннях облаштовано стіни вагонкою та плиткою.

У приміщеннях та на території ринку проводяться поточні ремонти.

Валові доходи ринку за 2021 рік склали 833,0 тис. грн. в т.ч. від надання послуг населенню – 455,0 тис. грн., від оренди – 288,0 тис.грн.

Прибутки за 2021 рік становлять 23,0 тис. грн.

Сплачено до бюджету різних податків і зборів 310,0 тис. грн., що становить 37,2% від валового доходу ринку, в т.ч.:

• ЄСВ – 159,0 тис.грн.;
  • прибутковий податок – 75,0 тис. грн.;
  • єдиний податок – 38,0 тис грн.;
  • податок на нерухомість – 27,0 тис. грн.;
  • земельний податок – 3,3 тис. грн.;
  • військовий збір – 6,0 тис. грн.;
  • інші податки – 1,7 тис. грн.

Щодо санітарного стану ринку облаштовано та огороджена площадка для збору сміття. Територія ринку постійно прибирається, а сміття вивозиться підприємством РКП «Сервіс», з яким  заключено договір.

Ринок в достатній кількості забезпечений антисептиками,  миючими та дезінфікуючими засобами.

Працівники забезпечені санітарним одягом та засобами індивідуального захисту.

На ринку дотримуємося карантинних заходів, впроваджено пропускний та масковий режим.

На заходи з забезпечення вимог щодо запобігання поширенню хвороби COVID-19 у 2020 році було використано 23,0 тис. грн., у 2021 році 9,0 тис.грн.

Для контролю за якістю продукції на ринку функціонує ветлабораторія. Ринком для її роботи виділено 2 кімнати площею 31,8м2. Лабораторія забезпечена  необхідним обладнанням та пройшла акредитацію.

Тимчасове вимушене закриття ринку під час локдауну у 2020 році, дія жорстких карантиних обмежень призвели до зменшення попиту на орендні площі, значне знижження доходів, і як наслідок купівельної спроможності населення в період пандемії – саме ці проблеми вплинули на результати господарської діяльності за звітний період, призвели до падіння показників роботи.

У той же час, підприємці, які працюють на нашому ринку,зіткнулися з великими труднощами, їм надто складно було адаптуватися до нових умов. На сьогодні ми втратили до 20% підприємців, які були вимушені закрити свій бізнес.

Зараз заповненість торгових місць складає 25%.

У зв'язку з цим виникають обмеження щодо подальшого відновлення ринку за рахунок залучення коштів підприємців.

Питання торгівлі на ринку, санітарний стан, постійно знаходиться у полі зору контролюючих органів. За 2020 рік ринок перевірявся 63 рази, у 2021 році – 87 разів.

Адміністрації ринку у  складних умовах потрібно домогтися суттєвого зростання реалізації на ринку сільськогосподарської продукції, звернути особливу увагу на докорінне збільшення обсягів привозу і продажу населенню м’яса і м’ясопродуктів, інших продуктів харчування безпосередньо товаровиробниками. Необхідно надалі оновлювати матеріально – технічну базу ринку, покращувати умови праці для продавців і працівників ринку.

Директор ринку                                                         Світлана Хом’як