Про добровільні формування цивільного захисту на території населених пунктів (старостинських округів)   Романівської  селищної ради (територіальної громади)

Дата: 06.10.2021 09:40

Житомирського району

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я   №   197

від  30.09. 2021р.

Про добровільні формування

цивільного захисту на території

населених пунктів (старостинських округів)

Романівської  селищної ради

(територіальної громади)

Керуючись статтею 27 Кодексу цивільного захисту України, статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до вимог  постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2013 року № 616 «Про затвердження Положення про добровільні формування цивільного захисту» та з метою забезпечення здійснення заходів щодо утворення та функціонування добровільних формувань цивільного захисту під час загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій на території населених пунктів (старостинських округів) Романівської селищної ради (територіальної громади), виконавчий комітет селищної ради

Вирішив:

1. Затвердити Положення про добровільні формування цивільного захисту на території  населених пунктів (старостинських округів) Романівської селищної ради (територіальної громади) згідно додатку 1.

2. Керівникам, підприємств, установ, організацій, що розміщені на території населених пунктів (старостинських округів) Романівської селищної ради (територіальної громади)  (за згодою) згідно додатку 2:

2.1. У місячний термін своїм рішенням утворити добровільні формування цивільного захисту;

2.2. Забезпечити здійснення заходів щодо функціонування добровільних формувань цивільного захисту  під  час загрози  виникнення або при виникненні надзвичайних ситуацій на території  населених пунктів (старостинських округів) Романівської селищної ради (територіальної громади).

3. Контроль за виконанням даного рішення  залишаю за собою.

Селищний голова                                                        Володимир САВЧЕНКО

до рішенням виконавчого комітету

Романівської селищної ради

від  30.09. 2021р. № 197

про добровільні формування цивільного захисту

на території населених пунктів (старостинських округів)

Романівської селищної ради (територіальної громади)

1. Це Положення визначає організаційні засади утворення та залучення добровільних формувань цивільного захисту на території населених пунктів (старостинських округів)  Романівської селищної ради (територіальної громади)

(далі – добровільне формування) до виконання допоміжних робіт із запобігання виникненню або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території населених пунктів (старостинських округів)  Романівської селищної ради (територіальної громади).

2. Добровільні формування є тимчасовими добровільними об’єднаннями громадян, що утворюються під час загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій на території населених пунктів (старостинських округів)  Романівської селищної ради (територіальної громади) для виконання допоміжних робіт та утворюються за рішенням органу місцевого самоврядування.

3. До складу добровільних формувань (на добровільних засадах) включаються  громадяни України, які за станом здоров’я придатні  до військової служби та не досягли граничного віку перебування військовозобов’язаних у запасі другого розряду. Права добровільних формувань та громадян, які виконують завдання у їх складі, а також обов’язки таких громадян визначаються відповідно до Кодексу цивільного захисту України. Страхування здоров’я та життя членів (учасників) добровільних формувань цивільного захисту на території населених пунктів (старостинських округів)  Романівської селищної ради (територіальної громади)  на період виконання ними допоміжних робіт здійснюється відповідно до законодавства.

4. Добровільні формування очолює начальник, який призначається і звільняється головою  Романівської селищної ради (територіальної громади).

Начальник здійснює керівництво добровільними формуваннями цивільного захисту на території населених пунктів (старостинських округів)  Романівської селищної ради (територіальної громади) та несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього функцій.

5. Добровільні формування на період виконання поставлених їм завдань на умовах повернення забезпечуються необхідним майном (приміщеннями, засобами зв’язку, автотранспортними засобами, оргтехнікою тощо) органом місцевого самоврядування. Надання зазначеного майна, його зберігання та повернення здійснюється у порядку, визначеному органом місцевого самоврядування.

6. Порядок залучення добровільних формувань на території населених пунктів (старостинських округів)  Романівської селищної ради (територіальної громади)  та обсяги допоміжних робіт для добровільних формувань визначаються керівником робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій в разі підпорядкування йому добровільних формувань.

7. Діяльність добровільних формувань після завершення виконання ними допоміжних робіт припиняється за рішенням органу місцевого самоврядування.

8. Інформація про утворення добровільних формувань та залучення їх до виконання допоміжних робіт відображається у звітних документах з питань цивільного захисту органу місцевого самоврядування.

Перший заступник

селищного голови                                        В.М.Рибак

до рішенням виконавчого комітету

Романівської селищної ради