Про стан виконання батьківських обов’язків  Вергуновою Іриною Миколаївною, жителькою с.Монастирок

Дата: 05.10.2021 16:23

РОМАНІВСЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

РІШЕННЯ № 25

від    02.02.2021  року

Про стан виконання батьківських

обов’язків  Вергуновою Іриною Миколаївною, жителькою с.Монастирок

Вергунова Ірина Миколаївна, 1983 р.н., жителька Ясногородського старостинського округу (с.Монасторок),  має статус внутрішньо-переміщеної особи.

Вергунова І.М. є матір’ю 5 дітей:

1. Сальний Нікіта Юрійович. 2007 року народження, учень Любарської школи-інтернату;
  2. Сальний Ярослав Юрійович – 2005 року народження, учень 9 класу;
  3. Сальний Юрій Юрійович, 2009 року народження, учень 6-го класу Романівської гімназії.
  4. Вергунова Тетяна Іванівна, 2015 року народження (на даний час проживає у  бабусі в смт.Романів)
  5. Вергунов Георгій Іванович, 06.05.2020 року, дитина 1-го року життя.

Ірина Миколаївна несумлінно виконує батьківські обов’язки. Так, в сім’ї виховується дитина першого року життя Сальний Георгій. За інформацією КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Романівської селищної ради 25.01.2021 року фельдшером акушерського пункту  Конопчук Л.М. проведено патронаж дитини, вході якого встановлено значний дефіцит ваги  хлопчика.  В будинку на час огляду 25.01.21 року було холодно, побиті вікна, обгорілі двері.

За інформацією КУ ОНЗ «Романівська гімназія» старші діти з 01.09.20 р. по 29.01.21 року мають наступні пропущені без поважних причин  навчальні дні:

Сальний Ярослав - 21 день;

Сальний Юрій – 17 днів.

Протягом дистанційного навчання (з 11 по 23 січня 2021 р.) мама Юрія на зв'язок з класним керівником  не виходила, на телефонні дзвінки не відповідала. Учень домашні завдання з усіх предметів не виконував.

Крім того, 03.12.20р. здійснювався виїзд в.о. начальника служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з адміністрацією КУ ОНЗ «Романівська гімназія» до даної сім’ї з причини неповернення неповнолітньої дитини Сального Ярослава додому зі школи. В ході виїзду з’ясовано, що дитина не поверталася додому на грунті конфлікту з матір’ю.

До служби у справах дітей райдержадміністрації двічі  надходили листи від Любарської спеціальної школи, де навчається Сальний Нікіта, про те, що мама забирає сина на вихідні додому та своєчасно не повертає на навчання (так, 20.11.2020 року дитину забрали на вихідні і  станом на 14.12.20 року учень на навчання не повернувся, аналогічна ситуація склалася і в січні 2021 року). На даний час учень знаходиться на навчанні у спецшколі.

Станом на 01.02.2021 року троє дітей разом з Вергуновою І.М. проживають в с. Садки з матір’ю її співмешканця Колесник Ольгою.   Вергунова Т.Ю. тимчасово проживає з бабусею в смт.Романів.

Службою у справах дітей надіслано запит  Чуднівському відділенню поліції Бердичівського МВ УМВС  України в Житомирській області про надання інформації щодо притягнення до адміністративної відповідальності  Вергунової І.М. за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ходу розслідування щодо причин пожежі, що трапилася 24.01.21 року.

Заслухавши інформацію старости Ясногородського старостинського округу Мазуркевича Валерія Цезаровича  виконавчий комітет Романівської селищної ради вирішив:

1. Службі у справах дітей виконавчого апарату Романівської селищної ради:
  • посилити контроль за станом виконання батьківських обов’язків Вергуновою І.М. відносно її дітей;
  • взяти на облік дітей Вергунової І.М., як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах;
  1. Старості Ясногородського старостинського округу Мазуркевичу В.Ц.:
  • забезпечити постійний та системний контроль  за станом утримання дітей в сім’ї  Вергуновою І.М.;
  • у разі загрози життю і здоров’ю дітей  прийняти міри  щодо захисту прав та законних інтересів дітей.

Селищний голова                                    Володимир САВЧЕНКО