Про стан виконання батьківських обов’язків Бродянка Ганною Юріївною ,жителькою с. Голубин відносно своїх дітей

Дата: 01.07.2021 12:49

РОМАНІВСЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

РІШЕННЯ № 79

Від     30         квітня  2021 року                                          смт.Романів

Про стан виконання батьківських обов’язків

Бродянка Ганною Юріївною ,жителькою

с. Голубин відносно своїх дітей

Бродянка Ганна  Юріївна має малолітніх  дітей:  Бродянка Олександра Олександровича, 25.05.2005 р.н., Бродянка Данила Олександровича, 13.05.2007 р.н.,  Бродянка Віталія Олександровича, 11.12.2008 р.н., Бродянка Миколу Олександровича, 21.12.2010 р.н., Бродянка Нікіту Олександровича, 01.07.2014 р.н., Бродянка Юрія Олександровича, 23.12.2015 р.н., Бродянка Марію Олександрівну, 16.11.2018 р.н.

Батько дітей не проживав  з сім’єю в с.Голубин жодного дня.

З 2014 року діти Бродянка Г.Ю.  перебували на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, як такі, що проживають у сім’ї, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, а з 15 лютого 2021 року на обліку служби у справах дітей селищної ради.

Віталій, Микола  та  Данило навчаються у Довбиській  спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті. На канікули  та вихідні приїжджають  в с. Голубин. Олександр –учень ОЗЗСО «Романівська гімназія», проживає в сім’ї бабусі. Нікіта навчається в  Червонохатківській філії ОЗЗСО «Романівська гімназія».

Відповідно ст. 150 Сімейного кодексу України, ст. 13,14 Закону України «Про охорону дитинства», батьки мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Однак, мати дітей  ухиляється від виконання батьківських обов’язків.

Слід зазначити, що з Ганною Юріївною працівниками служби та фахівцями  соціальної роботи неодноразово проводилася індивідуально - профілактична робота щодо належного догляду, виховання, утримання дітей, ведення здорового способу життя, пошуку роботи, надавалася гуманітарна допомога.

З  Бродянка Г.Ю. проведено бесіду щодо належного виконання батьківських обов’язків  по відношенню до дітей та попереджено про можливість позбавлення її батьківських прав.

Стан виконання батьківських обов’язків Бродянка Г.Ю., відносно дітей розглядався на засіданні виконавчого комітету Нивненської сільської ради та засіданні комісії з питань захисту прав дитини, де Бродянка Г.Ю. попереджалася. Мати дітей  притягалася до відповідальності за ст.184 КУпАП.

28 квітня 2021 року працівником служби у справах дітей спільно з фахівцем із  соціальної роботи та старостою Ольшанського старостинського округу здійснено обстеження умов проживання дітей.  На момент обстеження будинок має неохайний вигляд, стіни не побілені, прибудинкова територія не прибрана. В будинку одна з кімнат захаращена грязним одягом. Місце  для занять дітей відсутнє. Будинок опалюється пічним опаленням, проте  опалення  потребує капітального ремонту, що становить загрозу дітям. Продукти харчування наявні частково.

Службою у справах дітей  ініційовано перед Відділенням Поліції  №5 Житомирського РУП  ГУНП  в Житомирській області притягнення до відповідальності  Бродянка Г.Ю., згідно чинного законодавства, за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Керуючись  ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,   відповідно ст. 150 Сімейного кодексу України, ст. 13,14 Закону України «Про охорону дитинства», виконавчий комітет Романівської  селищної ради

ВИРІШИВ:

1.Попередити громадянку Бродянка Ганну Юріївну, жительку с.Голубин про те, що вразі невиконання  нею батьківських обов’язків по вихованню та утриманню дітей, її буде позбавлено батьківських прав.

2.Службі у справах дітей  (Данилевич В.І.) посилити контроль за станом виконання батьківських обов’язків Бродянка  Ганною Юріївною  відносно дітей: Бродянка Олександра Олександровича, 25.05.2005 р.н., Бродянка Данила Олександровича, 13.05.2007 р.н.,  Бродянка Віталія Олександровича, 11.12.2008 р.н., Бродянка Миколу Олександровича, 21.12.2010 р.н., Бродянка Нікіту Олександровича, 01.07.2014 р.н., Бродянка Юрія Олександровича, 23.12.2015 р.н., Бродянка Марію Олександрівну, 16.11.2018 р.н.

3.Старості Ольшанського старостинського округу (Голумбйовський В.П.) забезпечити постійний та систематичний контроль за станом утримання дітей в сім’ї  Бродянка Г.Ю.

4.Відділу соціального захисту населення (Мельник В.С.)  надати комплекс соціальних послуг щодо ведення здорового способу  життя,  належного виконання батьківських обов’язків.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника селищного голови Володимира РИБАКА.

Селищний голова                                        Володимир  САВЧЕНКО