Про забезпечення якісною дошкільною освітою громадян Романівської громади

Дата: 24.06.2021 09:28

РІШЕННЯ №

від 24 червня 2021 року

Про забезпечення якісною дошкільною освітою громадян

Романівської громади

Заслухавши інформацію начальника відділу освіти Романівської селищної ради Гаврилової Оксани Леонідівни після  проведених співбесід з керівниками закладів дошкільної освіти, прийнято до уваги факт низького відвідування ЗДО, недостатнє охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку.

Враховуючи тенденції демографічної ситуації, що склалась в громаді, розглядається  можливість скорочення груп, переведення на 9 годинний день ряду дошкільних закладів, також розглядається можливість створення нових груп в населених пунктах, де є більше 20дітей дошкільного віку. Є доцільним проводити широку роз’яснювальну роботу серед батьків, для 100% охоплення дітей п’ятирічного віку. Гостро стоїть питання з проведенням капітального ремонту Центру розвитку дитини (тече дах), поточних ремонтів харчоблоків, оснащення комп’ютерною технікою, та інтернетом. З 1 вересня 2021 року вводяться  нові нормативи харчування дітей у закладах освіти, що потребує особливого контролю з боку відділу освіти та адміністрації закладів дошкільної освіти.

Згідно з ст. 52 ч. 2 п. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про дошкільну освіту», виконавчий комітет

ВИРІШИВ:

1. Інформацію начальника відділу освіти Романівської селищної ради Гаврилової О.Л. взяти до відома.
  2. .Стан охоплення дітей дошкільною освітою в громаді, реалізації їх прав на здобуття дошкільної освіти, їх фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту визнати задовільним.
  3. Начальнику відділу освіти Гавриловій., керівникам дошкільних закладів:
  • забезпечувати права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти;
  • забезпечувати необхідні умови функціонування і розвитку системи дошкільної освіти;
  • завершити поточні ремонтні роботи в дошкільних закладах громади;
  • здійснити роботу по виконанню заходів щодо енергозбереження та використання енерго-, газо-, теплопостачання у межах встановленого ліміту;
  • своєчасно проводити атестацію дитячих дошкільних закладів з метою надання якісних освітніх послуг;
  • посилити контроль за роботою харчоблоків та приготування їжі, отриманням якісних продуктів харчування;
  • дотримуватись Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 04.11.2010 № 1055.
  1.  Контроль за виконанням даного  рішення  покласти  на першого заступника селищного голови   РИБАКА Володимира.

Селищний голова                                             Володимир САВЧЕНКО