Романівська селищна рада
Житомирська область, Житомирський район

Рішення №230-7/21 «Про затвердження «Програми розвитку Романівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області  щодо облаштування сервісного центру обслуговування платників на 2021рік»»

Кількість переглядів: 222
Скликання: 8 скликання
Сесія: 7 сесія
Тип документу: Рішення
Дата: 26.03.2021
Номер документу: 230-7/21
Назва документу: Про затвердження «Програми розвитку Романівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області  щодо облаштування сервісного центру обслуговування платників на 2021рік»
Прикріплені файли:

                     Фото без опису                        

У К Р А Ї Н А

РОМАНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

                                ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ              

 ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ    

РІШЕННЯ № 230-7/21

(7 сесія 8 скликання)

 

від 26  березня 2021 року                                               смт. Романів                 

 

Про затвердження «Програми

розвитку Романівської ДПІ

ГУ ДПС у Житомирській

області  щодо облаштування

сервісного центру обслуговування

платників на 2021рік»

 

           Керуючись статтями 26,60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  враховуючи рекомендації постійних комісій селищної ради з питань бюджету та комунальної власності та з гуманітарних питань, селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Затвердити Програму розвитку Романівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області щодо облаштування сервісного центру обслуговування платників на 2021рік.
  2.  Управлінню фінансів передбачити кошти з селищного бюджету на фінансування видатків Програми розвитку Романівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області щодо облаштування сервісного центру обслуговування платників на 2021рік
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету та комунальної власності та з гуманітарних питань.

 

 

 

 

 Селищний голова                                                       Володимир САВЧЕНКО

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Романівської

селищної ради

 

від 26.03.2021 №  230

 

 

 

 

 

 

Програма розвитку Романівської ДПІ ГУ ДПС

у Житомирській області щодо облаштування сервісного

центру обслуговування платників на 2021рік

                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Романів

2021

 

Програма розвитку Романівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області
 щодо облаштування сервісного центру обслуговування платників на 2021рік

 

Інформація щодо обсягів фінансування

на 2021 рік (далі - Програма)

 Загальна характеристика Програми

 

1

Ініціатор розроблення Програми

Головне управління ДПС України у Житомирській області

2

Дата, номер і назва розпорядчого документа

ст.78,85,91,108 Бюджетного кодексу України, ст.143 Конституції України, Закон України від 06.09.2012 №5203 «Про адміністративні послуги», наказу ДПС України від 30.09.2020 № 537 «Про затвердження документів які регламентують діяльність ЦОП» враховуючи вимоги наказу ДПС України від 21.11.2014 №318 «Про  затвердження Бренд-буку»

3

Розробник Програми

 

4

Відповідальний виконавець Програми

Романівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області

5

Учасники Програми

Романівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області

6

Терміни реалізації Програми

2021рік

7.

Етапи виконання Програми (для довгострокових програм)

-

8

Перелік районних бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Місцевий бюджет Романівської селищної ради (за рахунок перевиконання доходної частини бюджету)

9

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього

 

 

у тому числі:

 

 

Коштів  бюджетів ОТГ

 

10

Очікувані результати виконання

  • - налагодження партнерських стосунків з платниками
  • податків;

- впровадження стандартизованих та прозорих форм і методів обслуговування платників податків та зборів до бюджету територіальної громади ;

- забезпечення прозорості та відкритості діяльності органів державної  податкової служби

забезпечення повноти та своєчасності надходження коштів до місцевого бюджету

11

Ключові показники ефективності

підвищення рівня якості послуг, що надаються платникам податків, зокрема створення комфортних та максимальне спрощення процедури декларування та сплати податків.

12

Отримувач

ГУ ДПС у Житомирській області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Проблемні питання

 В Романівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Житомирській області функціонує Центр обслуговування платників. Основним завданням  Центру є створення комфортних умов для щоденної співпраці з бізнесом та фізичними особами-платниками податків. Низька інформованість платників щодо змін у податковому законодавстві негативно впливає на своєчасне та в повному обсязі надходження коштів до бюджету. Платники не володіють повною інформацією про податкові зміни та вимоги до сплати податків та зборів, що призводить до низької податкової культури.

      Важливим кроком на цьому шляху є вдосконалення роботи сервісного центру обслуговування платників, у якому найвищим пріоритетом є потреба платника, створення умов для підвищення рівня добровільного виконання ним своїх зобов’язань та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Однак, для здійснення відповідних заходів відсутнє фінансування.

Для виконання поставлених перед податковою службою завдань, зокрема, щодо облаштування центру обслуговування платників (далі - ЦОП) для організації надання послуг відповідно до світових стандартів якості обслуговування платників, створення автоматизованої системи «Єдине вікно представлення електронної звітності», яка дозволить направляти електронну звітність контролюючим органам, фондам загальнообов'язкового державного страхування, відповідним органам державної влади через Інтернет та здійснення заходів зі створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи Романівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області (далі –ДПІ), необхідне додаткове фінансування у 2021 році.

2. Мета Програми

Метою Програми розвитку системи Романівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області  щодо облаштування сервісного центру обслуговування платників на 2021 рік (далі — Програма) є виконання  забезпечення повноти обліку платників місцевих податків і зборів,  прозорості нарахування та своєчасності сплати коштів до бюджету району для фінансування витрат, пов’язаних з розвитком  об’єднаної територіальної громади.

Програма розроблена з метою забезпечення виконання вимог Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203 - VІ “Про адміністративні послуги”, наказу ДПС України від 30.09.2020 № 537 « Про затвердження документів які регламентують діяльність ЦОП»  щодо якісного надання адміністративних послуг, поліпшення обслуговування платників податків, функціонування автоматизованих робочих місць в центрі обслуговування платників, забезпечення створення комфортних умов для платників податків та на виконання вимог наказу Державної фіскальної служби України від 21.11.2014 № 318 “Про затвердження Бренд-буку” щодо впровадження загальної концепції та стандартів при оформленні центрів обслуговування платників, та з метою забезпечення комфортних умов платникам податків шляхом облаштування центру обслуговування платників, який надає майже весь перелік адміністративних і державних послуг для платників.

Для того, аби малечі не було нудно, а дорослі не відволікались від вирішення своїх справ, постає необхідність створення дитячого куточку, де маленькі відвідувачі зможуть малювати, ліпити, розмальовувати та складати пазли.

3. Основні шляхи та напрями виконання Програми

Інструментами виконання Програми є:

  •  облаштування сервісного центру обслуговування платників (далі - ЦОП);
  •  реалізація принципу «Єдине вікно».

 

                    Вжиття заходів щодо посилення контролю за повнотою сплати платежів до місцевого бюджету платниками податків шляхом проведення аналізу динаміки основних показників їх фінансово-господарської діяльності та виявлення чинників, які негативно впливають на стан розрахунків з бюджетом, та виявлення додаткових джерел надходження платежів до бюджетів усіх рівнів.

               Впровадження організаційних заходів із забезпечення дієвого контролю за повнотою сплати платежів до місцевих бюджетів підприємств, установ, організацій, СГД, фізичних осіб.

Подальше удосконалення системи відбору платників для документальних перевірок, звернення особливої уваги на тих суб'єктів господарської діяльності, що постійно зменшують платежі до місцевого бюджету та мають по ним заборгованість.

Забезпечити щорічне проведення моніторингу фінансових результатів діяльності суб'єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють свою діяльність на території району, визначення економічного потенціалу та зростання виробничих потужностей цих суб'єктів, темпів зростання заробітної плати працівників, проведення перевірок відповідності середньої заробітної плати одного працівника до законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, надання інформації районній раді стосовно суб'єктів господарювання, економічний потенціал яких не відповідає рівню задекларованих податків та зборів, в першу чергу до місцевого  бюджету.

Взаємодіяти з органами виконавчої влади з питань погашення заборгованості із заробітної плати та розрахунків із бюджетом по податку доходи фізичних осіб, плати за землю та проводити претензійну позовну роботу щодо погашення заборгованості до бюджетів усіх рівнів.

Готувати необхідні матеріали та забезпечувати участь представників Романівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області на засіданнях робочих груп з питань координації дій органів ДПС і владних структур по забезпеченню надходжень податків, зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів у повному обсязі та зменшення податкового боргу по податкам та зборам до бюджету. Використовувати всі передбачені чинним законодавством важелі впливу до тих платників, які ухиляються або мінімізують їх сплату.

Проводити заходи щодо залучення до сплати податків та зборів до місцевого бюджету суб'єктів господарської діяльності, які ухиляються від їх сплати, не звітують або перебувають в розшуку.

Розгляд пропозицій підприємств і організацій щодо розстрочення сплати податкових зобов'язань та підготовка відповідних рішень згідно з вимогами податкового законодавства. Здійснення контролю за виконанням умов договорів розстрочення.

Вжиття заходів стосовно удосконалення роботи з виявлення, оцінки, збереження і реалізації безхазяйного майна та майна, що перебуває в податковій заставі.

Організація роботи із погашення заборгованості з податків та зборів до районного бюджету.

Забезпечити інформування широкого кола платників про зміни в податковому законодавстві на зустрічах з громадськістю, на ринках та інших місцях масового перебування людей з залученням всіх можливих ресурсів.

Забезпечити належне проведення податкового розяснення шляхом організації семінарів, круглих столів, брифінгів за участю керівників та бухгалтерських працівників підприємств, установ та організацій. Готувати відповідні методичні рекомендації та інші види друкованої продукції.

Забезпечити в Романівській ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області належну роботу щодо роз'яснення податкового законодавства, особистого прийому платників та громадян посадовими особами ДПІ, вжиття заходів щодо своєчасного та якісного розгляду їх звернень.

       4. Обсяги та джерела фінансування Програми

 

Відповідно до Закону України від 30 червня 1999 року № 783-XIV «Про джерела фінансування органів державної влади» (далі – Закон №783) Державна податкова служба України, як центральний орган виконавчої влади здійснює свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування. При цьому ст. 78 Бюджетного кодексу України визначено, що факт перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджет визначається за підсумками першого півріччя та наступних звітних періодів з початку поточного бюджетного періоду на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за умови перевищення доходів загального фонду місцевого бюджету ( без урахування міжбюджетних трансфертів, врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, не менше ніж на 5 відсотків.

          Крім того, статтею 2 Закону №783 визначено, що органи державної влади можуть отримувати додаткові кошти органів місцевого самоврядування з місцевих бюджетів для виконання делегованих законами України повноважень.

        Для виконання поставлених перед податковою службою завдань, зокрема, облаштування Центру обслуговування платників для організації надання послуг відповідно до світових стандартів якості обслуговування платників, своєчасного та якісного надання послуг необхідно додаткове фінансування у 2021 році.

         Показниками якості програми є розширення податкової бази за рахунок виведення доходів із тіньової економіки, руйнування схем ухилення від оподаткування, припинення діяльності суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності. Зазначені показники планується досягти за рахунок розширення переліку послуг, що надаються платникам податків у центрах обслуговування платників з урахуванням їх потреб та побажань.

Для виконання поставлених перед органами ДПС завдань, зокрема, щодо функціонування центру обслуговування платників для організації надання послуг відповідно до світових стандартів якості обслуговування платників податків, направлення електронної звітності контролюючим органам, фондам загальнообов'язкового державного страхування, відповідним органам державної влади через Інтернет, в зв’язку із перспективою розширення мережі ЦОП та здійснення заходів зі створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи Романівської ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області, необхідне додаткове фінансування.

           Відповідно до вимоги ч.7 ст.78 Бюджетного кодексу України просимо також в бюджеті на відповідний рік передбачати кошти в розмірі до 10 % від суми перевищення доходів загального фонду бюджету, на фінансування Програми  розвитку центру обслуговування платників Романівської ДПІ. А саме на: придбання меблів, канцелярських товарів (офісного паперу, офісних книг, тонерів для заправки комп’ютерної техніки, поштових конвертів, поштових марок), комп'ютерної та копіювальної техніки, включаючи комп'ютери, сервери, копіювальні апарати, принтери, блоки безперебійного живлення, матеріали та комплектуючі засоби обчислювальної техніки з метою удосконалення та підвищення технічного рівня єдиної інформаційної та комп'ютерної мережі Романівської ДПІ, створення нових технологій податкової діяльності, які базуватимуться на використанні сучасної комп'ютерної техніки для створення бази, яка дозволить систематично і широко використовувати внутрішню і зовнішню інформацію для планування і виконання функцій щодо контролю за сплатою податків і зборів, ефективної боротьби з ухиленнями від сплати податків і скорочення розмірів тіньової економіки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Напрями діяльності та заходи Програми розвитку Романівської  ДПІ   ГУ ДПС у Житомирській області щодо облаштування сервісного центру обслуговування   платників  на 2021 рік

п/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдіння)

Перелік заходів Програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієтовні обсяги фінансування (вартість), тис. грн.

Очікуваний  результат

1.

Придбання телефоних апаратів

Придбання телефоних апаратів (для спілкування з платниками)

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь