Звіт про роботу відділу земельних відносин та екології за 2021 рік.

Дата: 24.01.2022 14:32

Відділ земельних відносин та екології

Житомирськог о району

13001  смт. Романів  вул.  C.Лялевича,2  e.mail zv.romaniv@ukr.net

Звіт про роботу відділу земельних відносин

та екології за 2021 рік.

Відповідно до штатного розпису відділ земельних відносин та екології  Романівської селищної ради складається з 6 працівників. Станом на 01.01.2022 року штат відділу укомплектований повністю, вакантні посади відсутні.

До повноважень відділу відносяться завдання щодо реалізації державної політики  у  сфері земельних відносин, сприяння  ефективному  використанню земель ради, прийняття участі у розробці проектів законодавчих та нормативних актів, окремих положень, комплексних державних програм з питань земельних відносин, підготовка проектів, рішень  на сесії селищної ради та виконкому в межах наданих відділу повноважень.

В своїй діяльності відділ безпосередньо  керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями, дорученнями і розпорядженнями сільської ради ,положенням про відділ з  земельних питань та екології Романівської селищної  ради.

Загальна площа територіальної громади становить 71897,00 га, з них за основними цільовими призначеннями:

-землі сільськогосподарського призначення – 40440,00 га;

-землі житлової та громадської забудови – 1056,51 га;

-землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення – 1338,10 га;

-землі лісогосподарського призначення – 26431,84 га;

-землі водного фонду – 1089,05га.

Впродовж 2021 року Романівською селищною радою прийнято у комунальну власність 2893,1729 га земель державної власності.

За період з 01.01.2021 року  по 31.12.2021 року на розгляд відділу земельних відносин та екології  Романівської селищної ради надійшло та було опрацьовано 2224 звернення від фізичних та юридичних осіб, в яких було порушено 2378 питань.

В процесі опрацювання даних звернення були підготовлені та винесені на розгляд комісії земельних відносин будівництва та архітектури з подальшим винесенням на затвердження сесією слідуючі  проекти рішень :

• Розглянуто звернень на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність фізичним особам для ведення особистого селянського господарства , будівництва, обслуговування житлових будинків, господарських будівель, споруд                   -   813;
  • В тому числі щодо приватизації по 1.0000 га.              -   465;
  • Розглянуто звернень  на розробку технічних документацій щодо відведення земельних ділянок у власність фізичним особам для ведення особистого селянського господарства , будівництва, обслуговування житлових будинків, господарських будівель, споруд                    -   247 ;
  • Сесією Романівської селищної ради винесено 1060 рішень про надання дозволів на розробку проєктів та технічних документацій із землеустрою  щодо відведення земельних ділянок у власність громадян для ведення особистого селянського господарства; для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд; для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 832,3634га, в тому числі: - 465  рішень про надання  дозволів на розробку проєктів землеустрою  по 1.00 га на площу 465.00 га.
  • Затверджено 649 проєктів та технічних документацій із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадян.

Опрацьовано звернень, підготовлено проекти рішень з подальшим прийняттям сесією Романівської селищної ради  щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою та передачі земельних ділянок в оренду фізичним та юридичним особам всього – 121 ;

Про надання земельних ділянок фізичним особам для сінокосіння і випасання худоби прийняте 41 рішення, з них:

- прийнято 15 рішень Романівської селищної ради про надання дозволів на розробку документації на загальну площу 176,6993га;

- безпосередньо передано в оренду 26 земельних ділянок загальною площею 735,4305га.

Про надання земельних ділянок для будівництва і обслуговування об’єктів торгівлі прийнято 10 рішень Романівської селищної ради, з них:

-надано 2 дозволи на розробку документації із землеустрою на загальну площу 0,1156 га;

- безпосередньо передано в оренду 8 земельних ділянок загальною площею 0,3309 га.

Про надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва на  ділянках, на яких знаходиться нерухоме майно, належне заявникам, Романівською селищною радою  прийнято 43 рішення, з них:

- надано 22 дозволи на розробку документації із землеустрою на загальну площу 27,237 га;

- безпосередньо передано в оренду 21 земельну ділянку загальною площею 97,7355га.

З метою передачі в оренду юридичним особам невитребуваних або належним чином неуспадкованих земельних часток паїв, які перебувають в управлінні селищної ради:

- прийнято 9 рішень про надання дозволів на розробку технічних документацій із землеустрою загальною площею 193,7799га;

-         прийнято 18 рішень щодо передачі в оренду невитребуваних, або

належним чином неуспадкованих земельних часток паїв загальною

площею 915,7392 га.

Підготовлено та прийнято сесією Романівської селищної ради 10 рішень про надання дозволів на проведення підготовки матеріалів для здійснення продажу земельних ділянок . В результаті чого до бюджету селищної ради очікується надходження коштів в сумі 2 429 064 грн.

Начальник відділу   :                             Валерій МАЗУРКЕВИЧ